KONST / Litografier / Färglitografi 12307154
nr 1230 7154
Arvid Widerberg
(1904-1998), Sverige
Färglitografi, Arvid Widerberg (1904-1998). Drottningholm. Signerad, daterad 78, numrerad 116/360. Motivet: 46x51 cm
Arvid Widerberg, svensk målare och grafiker född 1904, Lund, död 1998, Malmö.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 21 januari 2019
kl 18:52:51
800 kr
1.100 kr
1.500 kr
1.700 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.400 kr
21 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Arvid Widerberg
Läs mer om Arvid Widerberg